Peñón del Fraile –A szerzetes szikla
A Peñón del Fraile egy gyönyörű és nagyon festői hely, nagyszerű múltidézéssel. Vallási emlékmű, kivégzőhely, kilátó és mellette van a hatalmas szabadparkoló bejárata.
Egy hatalmas vulkánikus szikla, a Taoro vulkán 1430-as kitörésének terméke. A gigantikus szikla lecsúszva a lejtőkön Puerto de la Cruz partján állt meg, kihűlt és megszilárdult.
A jellegzetes 6 oszlopos pavilon 1855-ben épült. Azóta a Peñon del Fraile gyakorlatilag érintetlen, ugyan 2002-ben felújították, új kupolát és új lépcsőket kapott.
A valamikori csodálatos kilátást „elrondították” az azóta köréje épített épületek és sportpálya. Ennek ellenére az erre járót szinte vonzza a lentről gyönyörű építmény. Szinte hívogat: gyere és másszál fel ide a tetejére. Sok a negatív vélemény, de szerintem megéri a fáradtságot.
Nevét Juan Jesus bűnbánó szerzetesnek köszönheti, aki Icod de los Vinosból érkezett a 18. században és sok éven át e szikla tetejére járt imádkozni, meditálni.
A genovai Luis Lavaggi, aki erre a vidékre érkezett, szenvedélyesen szerette Puerto de la Cruzt. Önzetlenül javította és szépítette a várost, esztétikai reformjaival. Juan Jesús baráthoz hasonlóan őt is nagyon vonzza a nagy szikla, mert szavai szerint "a régió legcsodálatosabb kilátásában gyönyörködhetett, olyan béke és nyugalom keretei között, amelyet soha nem tapasztalt". E bűvölet hatására 1813-ban feldíszítette a nagy sziklát, tetejére kis töltést épített, hatalmas zöld kereszttel és kőlépcsővel. Maga a jellegzetes 6 oszlopos pavilon 1855-ben épült.
A Peñón del Fraile kivégzési hellyé is vált, a történelem szerint. Tenerife az utolsó két garrote kivégzésnek volt tanúja Spanyolországban. 1881 júniusában két helyi lakos (egy asztalos és egy kőműves) megkéselte a brit Reyd-Miller üzleti cég vezetőjét, James William Morrist , hogy ellopják a széf kulcsát. Ez a két bűnöző, miután elvitte a pénzt a dobozból, eltemette Morrist a közeli város temetőjében lévő elhagyott sírba. A holttest szaga végül felfedezte bűnüket, és abban a forró júliusban kivégezték őket ezen a helyen.
Ezen kívül van egy legenda is, amely szerint a szikla egyik repedésében a híres kalóz Kutyafejű kincse rejtőzik. A legendák szerint a Peñón del Fraile-ban, az 1855-ös munkálatok után már befedett repedésben rejtőzik minden Havannából hozott kincs. Több kiló arany várja, hogy megtalálják.